SJ7 siedmiootworowe rozpylacze do płynnego nawożenia zmieniają nazwę na SJ7A

Na górze seria dysz SJ7 a poniżej po liftingu przykład dyszy SJ7A-015VP (opływowy kształt pozwala na płynny ruch w łanie zboża przy dozowaniu z przedłużaczem rurowym.


           
    

   Rozpylacze o siedmiu otworach skierowanych poziomo w kierunku przeciwnym do jazdy opryskiwaczy są poszukiwanym rozwiązaniem do aplikacji nawozów płynnych w zbożach w fazie krzewienia - a przede wszystkim podczas strzelania w źdźbło.  Prawie poziomy kierunek wypływu strumieni oraz skrajnie grube krople sprzyjają ześlizgiwaniu się ich z rośliny.W rezultacie pozostaje minimalny ślad cieczy na roślinie - a ryzyko wystąpienia poparzenia liści jest zredukowane do minimum. Inne rozwiązania aplikacji RSM w postaci dysz wachlarzowych - uderzeniowych w fazie strzelania w źdźbło nie są tak bezpieczne, ze względu na występowanie dość licznej frakcji drobnych kropli osadzających się na roślinach. Szczególnie wrażliwy na poparzenia jest rzepak, do którego do aplikacji RSM powinno wybierać się dysze pozostawiające najmniej śladów - np 3 otworowe lub 7 otworowe w rozstawie co 1 metr (co drugi wylot zamknięty/zaślepiony).


    Poszczególne wielkości rozpylaczy są wyposażone w specjalną kryzę z tłumieniem strugi, do której zaprojektowano 7 otworów wylotowych o średnicach zapewniających uzyskanie odpowiedniego zasięgu i ekstremalnie grubych kropli w całym zakresie ciśnienia. Kompaktowe wykonanie dyszy z kołpakiem w systemie TeeJet pozwala na wygodny montaż do wszystkich opryskiwaczy z korpusami TeeJet lub innych firm kompatybilnych z systemem TeeJet'a. Rozpylacze do systemu Hardi wymagają zastosowania redukcji dostępnej w ofercie TeeJet'a (w załączeniu). Do starego systemu korpusów z szybko złączem typu RAU występującego w wielu krajowych opryskiwaczach możemy zaproponować krajowej produkcji redukcję. W niektórych typach belek opryskiwaczy występuje potrzeba zastosowania przedłużacza nr 50854-NYB dla ominięcia elementów konstrukcji belki, które mogą występować na drodze strumieni.

Charakterystyka SJ-7
  • Tworzą siedem identycznych strumieni płynu o równej prędkości i natężeniu wypływu i zawsze skrajnie grubej kropli.
  • Doskonała równomierność poprzeczna oprysku.
  • Zdejmowana kryza dozująca ułatwiająca czyszczenie.
  • Oferowana w wielu rozmiarach zapewniających szeroki zakres dawkowania.
  • Kodowanie kolorami w systemie VisiFlo® ułatwia określenie natężenia wypływu.
  • Wszystkie elementy konstrukcyjne z żywicy acetalowej zapewniają wysoką odporność na korodujące działanie środków chemicznych.
  • Zalecane ciśnienie robocze: 1,5–4 bary .

 Uwaga: przy zabiegach cieczami lżejszymi lub cięższymi od wody należy stosować odpowiednie przeliczniki.


Typowe zastosowanie

  • Doskonałe do aplikacji nawozów płynnych typu RSM w zbożach w fazie krzewienia i strzelania w źdźbło,
  • Doskonałe do aplikacji nawozów płynnych typu RSM w zbożach w fazie kłoszenia z przedłużaczem rurowym TeeJet

Jak zamawiać: 
Określ numer dyszy. 
     Przykład: SJ7A-04-VP

W załączniku można zapoznać się z oryginalnym materiałem na temat dyszy SJ7A z katalogu TeeJet , strona 49.


dysza do RSM SJ7Rysunek wypływu siedmiu strumieni z rozpylacza SJ-7.Przedłużacz (adapter koloru czarnego o długości 41 mm) 50854-NYB dla obniżenia wypływu strumieni z dyszy SJ-7. Po połączeniu całkowita długość przedłużki z dyszą SJ-7 wynosi 80mm.


Adapter 55240 - umożliwia w opryskiwaczach Hardi stosowanie dysz TeeJet SJ-7 i innych kompaktowych. Karta techniczna adaptera w załączniku.

Rozpylacze SJ-7 przechodzą najwyższe wymagania na równomierność poprzeczną dystrybucji nawozu.
Ċ
Piotr Zasiewski,
16 sty 2017, 14:19
ċ
Karta_SJ-7_50850M.pdf
(319k)
Piotr Zasiewski,
25 sty 2009, 06:49
ċ
Karta_adaptera_Hardi_55240.pdf
(80k)
Piotr Zasiewski,
25 sty 2009, 06:49
Ċ
Piotr Zasiewski,
21 lut 2017, 01:25
ċ
strona49_katalog50.pdf
(122k)
Piotr Zasiewski,
25 sty 2009, 06:38
ċ
strona50_katalog50.pdf
(279k)
Piotr Zasiewski,
25 sty 2009, 06:38
Comments